echo serca
Badanie echa serca (echokardiografia)- to badanie bezbolesne, nieinwazyjne i całkowicie bezpieczne. Zaliczane jest do diagnostyki obrazowej, wykorzystując fale dźwiękowe, które odbijając się od badanych struktur dają obraz na monitorze USG.

JAK WYGLĄDA PRZEBIEG BADANIA ECHA SERCA?


W Centrum Medyczno-Sportowym BJO-MED badanie echa serca wykonywane jest na wcześniej umówionej wizycie kardiologicznej. Pacjent, u którego wykonywane będzie badanie, rozbiera się od pasa w górę i kładzie na leżankę w gabinecie. Lekarz przeprowadzający badanie przy użyciu głowicy USG, ma dokładny wgląd w budowę mięśnia serca i naczyń krwionośnych.

W JAKIM CELU PRZEPROWADZA SIĘ BADANIE ECHA SERCA?


Badanie echokardiografii pozwala na monitorowanie postępów choroby, a także w ocenie skuteczności jej leczenia. Badanie stosuje się także w przypadkach:
  • guzów serca,
  • obecności skrzeplin,
  • płynu w osierdziu,
  • wykrycia wrodzonych wad serca,
  • ocenie przepływów krwi w obrębie przedsionków, komór serca i dużych naczyń,
  • wykrycia przebytych zawałów,
  • ocenie struktury anatomicznej serca,
  • diagnostyki przyczyny szmerów serca, zaburzeń jego rytmu oraz rozpoznania przyczyny bólów w klatce piersiowej.

CZY SĄ JAKIEŚ PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA BADANIA ECHA SERCA?


Badanie echokardiograficzne jest badaniem nieinwazyjnym i całkowicie bezbolesnym, zatem nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania tego badania. Może być również wykonywane wielokrotnie, gdyż nie ma żadnego potwierdzonego wpływu na organizm.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO BADANIA?


Badanie echa serca nie wymaga szczególnego przygotowania. Dla ułatwienia przygotowania do badania można założyć bluzkę, którą łatwo można będzie zdjąć lub rozpiąć, gdyż wymagane jest rozebranie się od pasa w górę.
Masz pytania?

Skontaktuj sięWyrażam zgodę na kontakt i zezwalam na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności.


Cookies

Korzystając z tej witryny, automatycznie akceptujesz używanie przez nas plików cookie. Czytaj więcej.

AKCEPTUJĘ